Montáž sádrokartonu je velmi široký pojem. Nebo lépe řečeno možnosti tohoto materiálu jsou velké. U novostaveb je použití tohoto materiálu běžnou praxí, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že i starší interiér, nevyužité půdní prostory, vysoké stropy, staré umakartové jádro a mnoho dalších prostor se dají změnit a zmodernizovat právě díky sádrokartonu. Velké prostory se dají pohodlně rozčlenit dle potřeby a vytvořit tak menší místnosti, vysoké stropy snížit, zavést do stropu například bodové osvětlení a prostor tak zútulnit.

Montáž sádrokartonu lze využít ke komfortu bydlení nebo také zvýšit akustickou pohodu v bytě, domě či v hudebním koutku. Množství formaldehydů v interieru je možné deskou Activ Air podstatně snížit. Pro výbornou akustiku montujeme podhledy od ECOPHON, AMF Thermatex, ROCKFON. Tyto podhledy dokáží v interieru upravit akustiku dle konkrétního požadavku a přání zákazníka.

Sádrokarton je směs sádry a papíru a jedná se tedy o přírodní materiál, který má výborné ekologické vlastnosti a dá se recyklovat. Splňuje navíc přísné nároky na požární bezpečnost staveb, kvalitu užívání v oboru akustiky, stavební bezpečnostní konstrukce splňujících bezpečnostní třídy BT2 a BT3 lze je využít i ve vlhkých prostorech / jídelny, bazény atp. Vlastnosti sádrokartonu se hodně změnily. Kvalita tohoto materiálu se zvýšila a dnes se jedná v podstatě o kompletní systém pro maximální kvalitu, funkčnost a využití.

Zajišťujeme montáž sádrokartonových konstrukcí od domácích výrobců až po zahraniční jako jsou RIGIPS, KNAUF, SINIAT.

Montujeme podhledy funkční, akustické i dekorační například od výrobců OWA, AMF Thermatex.