Zateplení domu je něco na čem bychom neměli šetřit. Částka, kterou musíme za zateplení vynaložit nám do budoucna značné náklady ušetří. Stavby s nedostatečnou nebo špatnou tepelnou izolací mají vysoké náklady na topení a dobře provedené zateplení tyto náklady sníží až o 50%.

Kvalita zateplení nespočívá pouze v provedení, ale i v použitých materiálech. Proto bychom neměli šetřit za každou cenu a volit nejlevnější materiály, které na trhu jsou. Každému našemu klientovi vysvětlujeme, jakým způsobem se zateplování domu provádí a hlavně jaké jsou možnosti použitých materiálů. Společně pak zvolíme ty materiály, které jsou nejvhodnější.

Zateplení domu nemá ovšem význam pouze v zimě. Dobré zateplení oceníme i v létě kdy venku panují vysoké teploty a my hledáme chládek, kde si můžeme odpočinout. Dobře zateplený dům nám najednou poskytuje mnohem chladnější prostředí, než tomu bylo před zateplením.

Tepelnou izolaci oceníme celoročně a ještě navíc nám ušetří náklady na vytápění. Úspory, které nám přinese nejsou zanedbatelné a hlavně jsou trvalé. Takto ošetřený dům má mnohem lepší akumulační schopnost. To znamená, že déle udrží teplo, které načerpá ze slunce, ale v létě déle příjemně chladí.

Zateplení domu je zkrátka v každém ohledu velmi praktické pro náš běžný život a velmi přínosné pro naši peněženku.